info@biblioteka-prijepolje.com

Poziv za učešće na VII Okruglom stolu zavičajnih odeljenja : 3. jul 2020. godine

Poštovane koleginice i kolege,

Biblioteka „Vuk Karadžić“ u Prijepolju, već sedmu godinu zaredom organizuje tematski okrugli sto na koji poziva i okuplja kolege zavičajnih odeljenja iz biblioteka (arhivi, muzeji) Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, koji žele da predstave resurse svojih zavičajnih zbirki i razmene iskustva.

Cilj okruglog stola je da afirmiše bibliotečke zavičajne fondove; da pospeši njihove istraživačke aktivnosti kao i da doprinese savremenom pristupu sagledavanja zavičajnih fondova.

Naša ovogodišnja tema je:

Zavičajni fond u otvorenoj komunikaciji sa savremenim zavičajnim stvaraocima iz svih oblasti

Tema ima za cilj da preispitamo našu komunikaciju, saradnju, povezanost sa savremenim zavičajnim stvaraocima iz oblasti nauke, umetnosti i svih ljudskih stvaralačkih aktivnosti ma gde da žive

Vašu biblioteku, vaše zavičajno odeljenje, pozivamo da učestvuje u radu okruglog stola.

Rad na zadatu temu treba da bude u PowerPoint formatu (vreme izlaganja 15 minuta)

• Mislimo da PowerPoint format odgovara zavičajnim fondovima jer se teme mogu slikovito i dinamično predstaviti, što je zbog strukture fondova (krupna i sitna bibliotečka građa) zanimljivije od standardnih tekstualnih radova;
  • PP prezentacije daju šansu i “malim i velikim” temama iz lokalnog života da budu predstavljene;
  • PP prezentacije su prijemčiv način predstavljanja lokalnih sadržaja, širokoj, vanzavičajnoj publici.

Svi PP radovi će biti objedinjeni/objavljeni na CD/DVD i dostavljeni  autorima.

Poštovane koleginice i kolege, bićemo toga dana dobri domaćini.

Napomena: Troškove puta i smeštaja snosi svaki učesnik-biblioteka za sebe.

Okrugli sto će se održati 3. jula (petak) 2020. godine u Biblioteci „Vuk Karadžić“ u Prijepolju, sa početkom u 10.00 časova i trajaće do 16.00 časova.

Molimo vas da nam najkasnije do 22. juna prijavite učešće vaše biblioteke, a do 30. juna pošaljete ime učesnika okruglog stola.

Veliko nam je zadovoljstvo što ćete biti naši saradnici na ovom važnom poslu za zavičajne fondove.

Program uredila
Hadija Kriještorac, dipl. bibliotekar savetnik