Шта за младе из Пријепоља, Прибоја и Новог Пазара значи помирење?

Ђаци средњих школа у Пријепољу и Прибоју имали су прилику да прођу дводневне радионице које је организовало Удружење „Изражајност“ из Београда. Циљ радионица, које се одвијају у оквиру пројекта „Глас помирења – едукативне радионице за младе“ је подстицање дијалога, толеранције и културе изражавања међу младима из различитих националних заједница.
Прилог преузет са сајта ТВ Форум Пријепоље
Новинарка Љубинка Љујић Томашевић
Идеја радионица је да младима из Пријепоља, Прибоја и Новог Пазара пруже прилику да изразе своје ставове и размишљања шта за њих значи помирење. Како формално образовање ретко нуди прилику младима да развијају вештине комуникације и дебате, као и да је у мултинационалним срединама важно градити простор за неговање културе дијалога и различитости, циклус радионица је управо био усмерен на изградњу ових вештина.
Наш задатак је да их мало усмеримо и уобличимо те њихове говоре, али да се не мешамо много у њихов садржај у том смислу, него да сами исказују своје мишљење. Оно што ће бити као завршница овог пројекта је што ће 15. априла у Културном центру у Прибоју имати своје јавне говоре на ову тему и позивам овом приликом и ваше суграђане да дођу да чују шта млади имају да кажу и како они виде будући живот у овим крајевима – истакао је предавач на радионицама и оснивач Удружења „Изражајност“ Милан Босиљчић.
Унапређење вештина комуникације и јавног наступа у Канцеларији за младе Пријепоље сматрају важним сегментом у образовању младих.
Схватили смо да су малдима веома значајне ове обуке на тему комуникације и да би што више требало говорити о култури говора и презентовања. Видимо када долазе медији у Канцеларију за младе да имају трему када треба да дају изјаве, тако да им ове радионице значе да се ослободе, нарочито они који су стидљиви у јавном наступу – навела је координаторка КЗМ Пријепоље Милена Јовановић.
Пројекат „Глас помирења – едукативне радионице за младе“ подржава Кабинет министра задуженог за помирење, регионалну сарадњу и друштвену стабилност.
Више у видео прилогу: